Wyostrz zmysły i koncentrację

Dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bęble biorące udział w projekcie dofinansowanym przez Fundację Steczkowskiego „Od zabawy do twórczego myślenia czyli po co to żonglowanie” miały okazję eksperymentować z własnymi zmysłami w sali doświadczania świata – sali polisensorycznej.
Sala doświadczania świata to otoczenie, w którym zmysły można koncentrować na wybranych bodźcach. Nie są one kompleksowo angażowane w przeciwieństwie do naszych codziennych warunków. Takie zajęcia są elementem wieloprofilowej, kompleksowej metody usprawniania funkcjonowania zmysłów.

Pod czujnym okiem animatorów z Famigi dzieci poznawały głębiej i sprawdzały wszystkie swoje zmysły. Wystawiały je na wiele prób, aby zobaczyć czy są niezawodne czy też można im zaufać.
Podczas zajęć było mnóstwo śmiechu i zabawy, ale też dużo zaskoczeń i zdziwień. Dzieci eksperymentowały ze zmysłem wzroku i różnego rodzaju światłem. Były zadania angażujące węch, słuch, dotyk. Ciekawym elementem była droga ułożona z kolorowych kamieni o różnorodnej fakturze. Po drodze należało przejść boso z zamkniętymi oczami. Dodatkowo była ona zakończona równoważnią, która dla wielu okazała się nie lada wyzwaniem.

×