Tanio i egzotycznie na wyciągnięcie ręki #biblioteka

Dzisiaj odbyło się w bibliotece otwarte spotkanie z Marzeną Filipczak – podróżniczką i autorką książek.

Głównym tematem spotkania były opowieść o podróżach po krainach znajdujących się „za miedzą”. W miejsca, gdzie można dostać się łatwo, sprawnie i za niewielkie pieniądze doświadczając egzotyki wręcz na miarę innych kontynentów.

Marzena Filipczak barwnie opowiadała m.in. o krajach skandynawskich, popularności Islandii, w której mieszkają elfy i trolle, pięknie Norweskich i Szwedzkich krajobrazów, niezwykłości zorzy polarnej.

O tym, co można spotkać w gościnnej Albanii, pełnej niezwykłych antycznych ruin oraz bunkrów.

O najbardziej egzotycznym europejskim kraju – Macedonii o antycznym rodowodzie i tysiącletnich macedońskich klasztorach i wegetariańskich posiłkach spożywanych wspólnie z mnichami.
O Republice Naddniestrzańskiej – czyli państwie, którego tak naprawdę nie ma… O tajemniczych, budzących lęk i szacunek szeptuchach na Huculszczyźnie, o Dziadku Mrozie na Białorusi i wiele, wiele więcej…

Spotkanie było niezwykle ciekawe, taka niezwykła wirtualna podróż.. Nie zabrakło też praktycznych wskazówek dotyczących podróżowania, podpowiedzi jak zacząć, jak nie wydać majątku na podróż życia i jak bezpiecznie podróżować w pojedynkę.

Spotkanie sfinansowane przez Instytut Książki, było to możliwe dzięki działającym przy bibliotece Dyskusyjnym Klubom Książki.

×