Spotkanie z Joanną Olech

25 kwietnia odbyło się energetyczne spotkanie z pisarką – ilustratorką Joanną Olech. Jej książki są niezwykle popularne w kraju i za granicą, przetłumaczono na wiele języków (m.in. francuski i koreański). Autorka wręcz porwała uczestników spotkania – a byli nimi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi oraz Szkoły Podstawowej w Białym Kościele. Podczas spotkania wszyscy zastanawiali się czy każdy może zostać pisarzem i czy trzeba skończyć jakąś specjalna szkołę dla pisarzy? Autorka opowiedziała o bohaterach swoich książek, pomysłach na fabuły i szczęśliwych przypadkach, zaprezentowała również stworzonego przez siebie picture booka.
Ponadto dla uczniów zostały przygotowane różnorodne, ambitne zadania. Uczestnicy spotkania odpowiadali na quizy i zagadki. Jednym z zadań było wymyślenie historii o smoku. Jednak, żeby nie było tak łatwo każda historyjka miała mieć konkretne zabarwienie i na dodatek trzeba było ją opowiedzieć na bieżąco – w trakcie, gdy autorka rysowała smoka! Śmiechu było mnóstwo, były również nagrody.  Spotkanie przebiegło w fantastycznej atmosferze.
Dziękujemy Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi za pomoc przy organizacji spotkania.
Spotkanie autorskie z Joanną Olech odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i zostało sfinansowane przez Instytut Książki.

×