Spotkanie w księgarni w ramach kolejnej 15-stki z biblioteką

Kolejna 15-stka z biblioteką już za nami. Tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi pojechali do księgarni Matras zlokalizowanej w Modlniczce, aby tam w miłej atmosferze, przy filiżance dobrej herbaty i z mnóstwem fantastycznych książek poczuć się wyjątkowo.

Tradycyjnie nieodłącznym elementem naszych spotkań jest czytanie książek dla dzieci z serii Mądra Mysz pod wspólnie zaczynającym się tytułem Mam przyjaciela…a tym razem “Mam przyjaciółkę księgarkę”. Również tym razem za sprawą Pani Pauliny Czubin uczniowie wysłuchali ww. książki , która doskonale ilustruje pracę w księgarni. Zaprzyjaźniona księgarka bardzo wiele mówiła uczniom o specyfice pracy i różnicach między biblioteką a księgarnią. Wspominała, że obecne księgarnie pełnią również rolę kawiarenek w której można poczytać i odpocząć przy filiżance kawy lub herbaty. Prezentowała książki, które są godne uwagi i przekonywała, że książka jest doskonałym prezentem dla każdego.

Pani Paulina pokazała uczniom jak odnaleźć się w księgarni i gdzie czego szukać, podkreślając, że zawsze mogą liczyć na pomoc pracownika księgarni. Uczniom najbardziej do gustu przypadło miejsce w których znalazły się książki adresowane do dzieci i młodzieży. Celowo ten dział zostawiano na koniec i uczniowie nie mogli oderwać się od książek, które tam się znajdowały.

W zaprzyjaźnionej księgarni z którą biblioteka współpracuje, pracują ludzie dla których książka ma olbrzymią wartość dlatego doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest to aby zachęcać do obcowania z książką. Ten magiczny czas spędzony wśród kolorowych książek, w krainie, która rozbudza wyobraźnię niech będzie zachętą do rozbudzenia pasji, zainteresowań i częstszego spędzania czasu wśród opowieści, które są w zasięgu ręki jeśli tylko się chce. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i możliwość przeprowadzenia zajęć w księgarni Matras.

×