Pomaluj Pomelo

Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci pod patronatem wydawnictwa Zakamarki, których bohaterem jest zabawny słoń Pomelo i jego przygody.
Bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Modlniczce – grupy Skrzatów i Smerfów.
Zaproszenie do poprowadzenia zajęć i przeczytania książki „Pomelo rośnie” przyjął radny gminy Wielka Wieś z Bębła – pan Edward Zamojski.
Po wysłuchaniu niezwykłej opowieści o dorastaniu przedszkolaki wyruszyły na poszukiwania ukrytego w całej bibliotece Pomelo. Następnie, na wielkim arkuszu papieru, wspólnie namalowały piękny ogród, w którym mieszkał Pomelo. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały do przedszkola kolejny tytuł z serii książek o Pomelo oraz namalowany przez siebie plakat. Ponadto uczestnicy otrzymali biblioteczne krówki od Cukrówka, oraz mini-paczuszki dla rodziców. Cieszy nas fakt, że dzięki prowadzonym w bibliotece zajęciom dla dzieci rodzice pojawiają się wraz z nimi bibliotece i wspólnie wypożyczają książki.

Biblioteka również dostała coś od przedszkolaków – przygotowaną przez nich rysunkową książeczkę “Deszcz śmiechu” z dedykacją. Dziękujemy.

×