Globtroter na walizkach z książkami i muzyką
Kolorowa grafika z napisem mamy to

Mamy to! Wniosek Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi, na realizację zadania „Globtroter na walizkach z książkami i muzyką”, złożony do ogólnopolskiego programu „Partnerstwo dla książki” uzyskał dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 33 000,00 zł

Bardzo nas to cieszy, ponieważ dzięki temu od maja do grudnia br. będą się odbywały różnorodne wydarzenia kulturalno-literackie skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, które zainspirują uczestników do podróży przez świat i świat literatury.

Patronem projektu jest podróżnik Paweł Edmund Strzelecki, którego 150. rocznica śmierci przypada w bieżącym roku.

Już w maju zapraszamy na warsztaty dla dorosłych „Pachnidło” z tworzenia naturalnych perfum. W czerwcu odbędzie się spotkanie dla rodzin z wielkoformatową grą planszową Afryka wielka podróż Kazika, spotkanie z podróżnikami i autorami książki „Pod wiatr. 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę”, a także piknik rodzinny i koncert poezji śpiewanej.

Następnie zorganizujemy nocną obserwację nieba z Karolem Wójcickim, cykl warsztatów dla dzieci z podróżnikami, warsztaty pamiętnikarskie, cykl literackich podróży po książkach i emocjach w nich ukrytych prowadzony przez Wandę Matras, spotkanie z seniorem-podróżnikiem, survivalową noc w bibliotece z Łukaszem Długowskim oraz konkurs plastyczny.

Szczegóły dotyczące wydarzeń znajdziecie na plakatach i facebooku biblioteki (klik do FB)

Zapraszamy!

 

Logotyp MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

×