Nagrywamy słuchowisko!

Za nami kolejne warsztaty zrealizowane w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Dzisiaj przed południem w bibliotece w Wielkiej Wsi gościliśmy grupę dzieci i rodziców, którzy zgłosili się na zajęcia indywidualnie.

Po krótkiej zabawie integracyjnej oraz wysłuchaniu książki dzieci przeszły do części twórczej warsztatów. Poznały idee słuchowiska oraz z pomocą wyobraźni stworzyły i odgadywały dźwięki. Najważniejszą częścią spotkania było przygotowanie i nagranie krótkiego słuchowiska w oparciu o treść książki Pawła Beręsewicza „Człowiek z czerwoną chorągiewką”. Uczestnicy wcielili się w rolę narratorów, głównych bohaterów oraz realizatorów dźwięków. Słuchowisko było tworzone na żywo. Dzieci wytwarzały odgłosy oraz dźwięki za pomocą przyniesionych przedmiotów oraz wielu instrumentów muzycznych.
Po zakończonym nagraniu dzieci i rodzice wysłuchali swojego nagrania

Posłuchaj słuchowiska (klik).

Zapraszamy do wspólnej przygody, po której dzieci same z przyjemnością sięgną po kolejne tomy. Zgłoszenia poszczególnych klas szkolnych I – III szkoły podstawowej oraz wszelkie pytania dotyczące zajęć prosimy kierować do bibliotekarzy telefonicznie (12 419 16 87), e-mailowo (biblioteka@wielka-wies.pl) lub osobiście.
Przeczytaj o projekcie (klik)

×