Link do przyszłości z Michałem Woźniakiem

08 stycznia 2014 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi do gimnazjum w Białym Kościele przyjechał Michał „rysiek” Woźniak – młody profesjonalista z projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”. Celem projektu „Link do przyszłości” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

Michał Woźniak jest Prezesem Zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, działaczem społecznym. Haktywistą zajmujący się prawami człowieka w erze cyfrowej, orędownikiem Wolnego Oprogramowania, ekspertem ds. bezpieczeństwa informatycznego; ekspertem wolontariuszem Fundacji Panoptykon; współorganizatorem hakatonów społecznych SocHack; członkiem założycielem Warszawskiego Hackerspace’a.

Poprzednio także kierownikiem technicznym Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA na Politechnice Warszawskiej oraz studentem Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Człowiekiem, który osiągnął sukces przed 35. rokiem życia.

Młody profesjonalista w gimnazjum w Białym Kościele przeprowadził dwa spotkania skierowane do uczniów klas drugich. W trakcie spotkań uczniowie aktywnie brali udział w ćwiczeniach, poznawali specyfikę zawodów przyszłości oraz odpowiadali na pytania przygotowanego quizu. Odkrywali jaki potencjał w nich tkwi i na jakie cechy swojej osobowości powinni zwrócić uwagę. Poznali też źródła, gdzie mogą szukać wiedzy o aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Ponadto profesjonalista opowiedział wiele o sobie, o ścieżce swojej edukacji i kariery zawodowej. O łączeniu pasji z pracą, ciągłym rozwoju, dążeniu do celów i łączeniu z pozoru sprzecznych dziedzin – jak w jego przypadku filozofii i nowych technologii. Z ankiet wypełnionych po spotkaniach wynika, że tego typu inicjatywy są potrzebne i zwracają uwagę młodych ludzi na istotne dla ich przyszłości aspekty.

Ogólnopolski projekt „Link do przyszłości” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. II edycja została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Kolejne spotkanie z Łukaszem Pieterem – dziennikarzem muzycznym odbędzie się 22 stycznia 2014 r. dla uczniów gimnazjum w Modlnicy.

×