Kolejne działania w ramach projektu Cyberprzestrzeń nasza przestrzeń

Wczoraj odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji projektu: “Cyberprzestrzeń, nasza przestrzeń”, który realizowany będzie przez grupę inicjatywną z Młodzieżowej Rady Gminy Wielka Wieś we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi.
Przeczytajcie o czym było i jak spotkanie opisały uczestniczki z ramienia MRG.

To właśnie dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu ,,Cyberprzestrzeń – Nasza przestrzeń” zainicjowanym dzięki projektowi „Laboratorium Młodzieżowej Demokracji – ,,demyLAB” realizowanym przy wsparciu Małopolskiej Izby Samorządowej. Jego celem było przedstawienie idei naszego projektu oraz omówienie kwestii organizacyjnych.

Podczas spotkania gościliśmy młodzież z gimnazjum w Modlnicy i Białego Kościoła, której przedstawiliśmy misję i zadania Naszego projektu.
Do obu szkół gimnazjalnych przekazaliśmy również ankiety dla uczniów oraz nauczycieli związane z wykorzystaniem nowych technologii w celach edukacyjnych oraz wpływu nowych technologii na uczniów.

Pomysł na projekt pojawił się, ponieważ uczniowie nagminnie korzystają z telefonów i Internetu nie dostrzegając w ten sposób otoczenia i drugiego człowieka. Chcemy pokazać działania i aktywności dzięki którym będą bardziej kreatywni i zaangażowani oraz innych możliwości wykorzystania nowych technologii.

Dla obu szkół zostały zakupione i przekazane pakiety atrakcyjnych przedmiotów służących do gier i zabaw (m.in. chusty KLANZA, kręgle, hula-hop itp.), które pozwolą wcielić w życie idee projektu.

Więcej o projekcie przeczytacie tutaj.

×