Finałowa część projektu zakończona. Malowanie graffiti

W piątek 12 września w Gimnazjum w Białym Kościele oraz we środę 17 września w Gimnazjum w Modlnicy grupa młodych i uzdolnionych dziewczyn przystąpiła do finałowej części projektu „Sztuka dla ludu czyli spojrzenie na folklor i graffiti z wyjątkowej perspektywy” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi w ramach Programu Rozwoju Biblioteki.

W najważniejszej części projektu tworzenia graffiti udział wzięły dwie zwycięskie grupy, których prace komiksowe zdobyły największą liczbę punktów spośród wszystkich złożonych w bibliotece. Graffiti tworzone było w oparciu o powstałe komiksy, które nawiązują do tekstów Oskara Kolberga “Noc czarów. Puszczanie wianków” oraz „O siedmiu braciach bocianach”.

Na tą najważniejszą część projektu przyjechał do gminy Artur Wabik (artysta, kurator, publicysta, badacz popkultury, a od końca lat dziewięćdziesiątych związany ze street artem, autor murali i instalacji w przestrzeni publicznej). Pod okiem znanego graficiarza gimnazjalistki umieszczały na ścianie z regipsów kompozycję malarską dotyczącą lokalnej tradycji. Wykonane graffiti będzie można podziwiać w gimnazjach zaraz po uroczystym zakończeniu projektu, które przewidziane jest na 30 września o godz. 10.00 w Gimnazjum w Modlnicy.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

12 września malowaliśmy w Gimnazjum w Białym Kościele

Autorkimi graffiti są: Joanna Szewczyk, Klaudia Kulon, Klaudia Głuch, Karolina Udziela, Magalena Krokosz

 

17 września 2014 r. malowaliśy w Gimnazjum w Modlnicy.

Autorkimi graffiti są: Magdalena Żołnierek, Klaudia Litewka, Wiktoria Miroń, Gabriela Kuchta, Magdalena Antkowicz

×