MDKK i niesamowity Baśniarz

24 sierpnia 2018 r. odbyło się wakacyjne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Książka Antonii Michaelis zdobyła jedną z najwyższych ocen w historii klubu (8,75 w skali od 1 do 10).
Jest to powieść o interesującej konstrukcji, gdzie czytelnik śledzi losy bohaterów niejako w dwóch światach – baśniowym i realnym. Książka wzbudziła u młodzieży wiele emocji, skłoniła do przemyśleń i dokonania pewnych przewartościowań. Bohaterowie zostali dobrze skonstruowani. Główny bohater „polski handlarz pasmanterią” to postać skomplikowana, niejednoznaczna, kontrowersyjna, o tajemniczej osobowości, wzbudzająca skrajne emocje. Powieść porusza wiele trudnych kwestii, jest mocna, momentami gorzka. Opowiada o zderzeniach dwóch światów, niesprawiedliwości społecznej… Jest również piękna dotycząca bezgranicznej miłości, przebaczenia, poświęcenia i akceptacji.

Kolejne spotkanie MDKK odbędzie się 28 września (piątek). Rozmowy toczyć się będą wokół bestsellerowej książki Karen McManus „Jedno z nas kłamie”, do której sprzedano już prawa filmowe.

Serdecznie zapraszam!

 

×