MDKK w cyrku odmieńców…

W piątkowy wieczór (26 września 2014 r.) uczennice gimnazjum, należące do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zapoznały się z osobliwościami cyrku odmieńców…
 
Mowa oczywiście o bestsellerowej książce Darren’a Sham’a noszącej taki właśnie tytuł. Powieść wciągnęła klubowiczki od pierwszej strony i trzymała w napięciu aż do samego końca. Została jedną z najwyżej punktowanych przez MDKK w Wielkiej Wsi książek – w skali od 1 do 10 uzyskała aż 9 punktów. Jest to książka przygodowa z elementami fantasy, w której pojawiają się mrożące krew w żyłach opisy i niespodziewane zwroty akcji. Bohaterami są nastolatkowe, którzy za wszelką ceną chcę odwiedzić cyrk odmieńców, który nielegalnie przybył do ich miasta… Rozmowy toczyły się również wokół samego zjawiska „cyrków osobliwości”, których ogromny rozkwit przypadł na lata około 1840 – 1930, a także wokół wizerunku wampira we współczesnej prozie i filmie.

Kolejne spotkanie MDKK w bibliotece w Wielkiej Wsi w piątek 17 października 2014 r. o godz. 17:01.
W związku z planowanym spotkaniem autorskim będziemy rozmawiać o książce Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk „13 poprzeczna”.
Serdecznie zapraszamy.

 

×