Cukiernia pod Amorem urzekła czytelniczki DKK

Inauguracyjne powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w księgarni Matras zlokalizowanej w Modlniczce. Jak zwykle pracownicy księgarni z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przyjęli uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki tworząc atmosferę niczym z Cukierni pod Amorem z XIX w. za co serdecznie dziękuję.
 
Dla niewtajemniczonych nadmienię, że z kart książek niemal czuć zapach świeżo mielonej kawy oraz innych słodkości, które można było kupić w rodzinnej cukierni prowadzonej od wielu pokoleń. Całość cyklu „Cukierni pod Amorem” to trzy części niezwykle wciągającej fabuły z historią w tle. To losy niesamowitych kobiet, które żyją w dwóch różnych epokach w zupełnie odmiennych warunkach społecznych i ekonomicznych, które muszą przeciwstawić się różnym sytuacjom.

Książki Małgorzaty Adamczyk-Gutowskiej to nie tylko historia rodziny, ale również intrygi które mogą zapierać dech w piersiach. Całość cyklu osnuta jest wokół rodzinnej tajemnicy, która sprawia, że książki czyta się jednym tchem. Czytelniczki już zadeklarowały, że chętnie przeczytają inne pozycje książkowe tej pisarki, a „Cukiernia pod Amorem” wywarła ogromne wrażenie na uczestniczkach spotkania. Zapewne na spotkaniu z pisarką pojawi się wiele pytań, dotyczących jej powieści.
 
Kolejne spotkanie DKK obędzie się w listopadzie. Termin zostanie ustalony i podany do publicznej wiadomości za pośrednictwem strony internetowej biblioteki.

×