Dzieci poznają bibliotekę z Pomelo

Dzisiaj w ramach cyklu zajęć „Poznaj bibliotekę z Pomelo” gościliśmy Krasnali i Żabki z przedszkola w Szkole Podstawowej w Będkowicach Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Będkowickiej “Sokolica”.
W towarzystwie różowego słonia z książki dzieci poznały bibliotekę, a także wzięły udział w kreatywnych zajęciach połączonych z głośnym czytaniem. Patronat nad cyklem objęło wydawnictwo Zakamarki.
W ramach trwającego od stycznia cyklu za każdym razem książkę „Pomelo rośnie” czyta dzieciom inna osoba. Tym razem była to dyrektor biblioteki – Joanna Patej.
Po wysłuchaniu tekstu i obejrzeniu fantastycznych ilustracji książkowych udostępnionych nam przez wydawnictwo Zakamarki, dzieci odkrywały bibliotekę i jej różnorodne zbiory (oprócz książek w bibliotece dostępne są również audiobooki i gry planszowe).
Następnie Krasnale i Żabki, na ogromnej kartce, narysowały niezwykły ogród Pomelo, który zabrały ze sobą do przedszkola.

Biblioteka przekazała również do przedszkola kolejną książkę z serii o Pomelo oraz słodkie niespodzianki dla dzieci i rodziców wraz z zaproszeniem do biblioteki.

×