Zakończyła się tegoroczna edycja Krakowskiego Inkubatora Kultury, któremu patronuje Biblioteka

„Krakowski Inkubator Kultury” to projekt adresowany do mieszkańców powiatu krakowskiego i realizowany od kilku lat przez Fundację „WyspArt”. Jego celem jest wspieranie małych inicjatyw społeczno – kulturalnych inicjowanych przez pojedyncze osoby lub grupy nieformalne. Tegoroczna edycja trwała od marca do listopada.

Często mamy pomysł na działanie, które przyniesie nam satysfakcję a jednocześnie jest pożyteczne społecznie. Potrzebujemy jedynie wsparcia finansowego i merytorycznego, a ponieważ nie występujemy w imieniu instytucji lub organizacji – nie możemy liczyć na tak zwane fundusze zewnętrzne.
Dla takich osób dobrym miejscem jest Krakowski Inkubator Kultury. Tegoroczny Inkubator zakończył właśnie swoją pracę, dzięki której zrealizowano 9 projektów, na kwotę 9000 złotych, w Krakowie, Zabierzowie, Pisarach i Luborzycy.

Jako efekt pomysłowości i pracy uczestników Krakowskiego Inkubatora Kultury  wydano dwie książki w (na razie w wersji niskonakładowej), powstały dwa społeczne ogrody, przyprowadzono warsztaty plastyczne, fotograficzne, czytelnicze, taneczne i językowe a także twórcze spotkania dla dzieci i rodziców.
Jeden z warsztatów – na temat życia codziennego w Omanie – odbył się w Bibliotece w Wielkiej Wsi, która KIK-owi patronuje.

Polecamy Państwa uwadze przyszłoroczny KIK- o ile oczywiście uda się pozyskać dofinansowanie na to działanie. Więcej informacji – na stronie Fundacji WyspArt.

KIK2019 współfinansowany był przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Partnerami są:
Gmina Wielka Wieś
Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi
Centrum Obywatelskie

Tekst: Fundacja “WyspArt”

×