Uroczyste zakończenie projektu

Za nami uroczyste zakończenie podsumowujące projekt „Od zabawy do twórczego myślenia czyli po co to żonglowanie?” dofinansowanego przez Fundację BGK. Projekt realizowany był od stycznia do czerwca 2019 r. i skierowany został do 40 osobowej grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bęble. Do udziału zostali zaproszeni również rodzice.

Na zakończenie projektu dzieci przygotowały pokaz swoich umiejętności żonglerskich, który zaprezentowały przed uczniami szkoły. Do tego celu wykorzystano piłeczki i chusty żonglerskie, które dzieci otrzymały w ramach projektu.

Krótki pokaz cyrkowo-żonglerski dali też instruktorzy żonglowania, którzy współpracowali z dziećmi przez pół roku. Dodatkowo instruktorzy przywieźli ze sobą różnego rodzaju sprzęt żonglersko-cyrkowy. Dzięki temu pozostali uczniowie szkoły mogli zapoznać się z żonglowaniem i spróbować swoich sił pod czujnym okiem profesjonalistów. Było mnóstwo śmiechu i zabawy!
Nie mogło oczywiście zabraknąć żonglerskich certyfikatów dla uczestników projektu oraz pysznego tortu ufundowanego przez partnerską cukiernię.
Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności będą cały czas rozwijane, a pedagogika żonglowania zostanie coraz szerzej wykorzystywana.

Partnerami biblioteki w realizacji projektu byli:

Szkoła Podstawowa w Bęble, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, Urząd Gminy Wielka Wieś, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele oraz Cukiernia Stochalski.

Ekspertami współpracującymi z nami podczas realizacji projektu byli profesjonaliści z firmy Famiga.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

×