Wystawa z cyklu 10 sztuk, które inspirują
Zasoby polskie

Od 1 grudnia 2014 r. w przestrzeni Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi można oglądać wystawę zlożoną z prac plastycznych oraz literackich autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi oraz Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele. Konkurs na ilustrację ulubionej ksiązki oraz konkurs na alternatywne zakończenie wybranej powieści są częścią działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach Programu Biblioteki Narodowej “Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek” Priorytet 2 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (szkół stopnia podstawowego i gimnazjów)” Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w 2014 r. w wysokości 3000,00 zł.

Punktacja wniosku wynosiła 93,89. Na etapie przygotowywania wniosku biblioteki szkolne przygotowały listę najpotrzebniejszych lektur i nowości książkowych, które zostały już zakupione w ramach programu i są udostępnione w bibliotekach szkolnych.

Kluczowym celem priorytetu jest wspieranie w formie partnerstwa bibliotek publicznych i bibliotek szkolnych dostępu do nowości wydawniczych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz kształtowania postaw/nawyków korzystania z wiedzy i informacji pozyskanych z szeroko rozumianej literatury.
Ważnym elementem w trakcie realizacji projektu są działania związane z popularyzacją czytelnictwa w gminie Wielka Wieś.

Więcej o działaniach w ramach projektu tutaj.

×