Wygrana biblioteki w ogólnopolskim konkursie grantowym!

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi w ramach 11. edycji ogólnopolskiego konkursu grantowego „Na dobry początek” pozyskała od Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego dotację w wysokości 9 945,00 zł na realizację projektu „Od zabawy do twórczego myślenia czyli po co to żonglowanie?”.
Grant na realizację napisanego projektu biblioteka otrzymała już po raz piąty.

Tym razem projekt będzie realizowany od  01 stycznia do 30 czerwca 2019 r.
Zostanie skierowany do 40 osobowej grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bęble. Do projektu zostaną zaproszeni również rodzice.

Dla uczestników projektu zaplanowano wiele atrakcyjnych działań, spotkań z ekspertami oraz warsztatów, w trakcie których zostanie wykorzystana nowatorska i ciekawa metoda – pedagogika żonglowania.
Jest to metoda zalecana przez psychologów i pedagogów w rozwiązywaniu wielu trudności m.in. dysleksji, deficytu skupienia uwagi, nadpobudliwości dziecięcej. Żonglowanie obok świetnej zabawy jest też metodą na zwiększenie skupienia uwagi i pozytywne stymulowanie mózgu angażujące obie półkule jednocześnie. Dzięki temu wzrasta u dzieci zdolność uczenia się, kreatywność oraz możliwości intelektualne. Wpływa także pozytywnie na integracje w grupie rówieśniczej, komunikację i wzmocnienie więzi.

Partnerami biblioteki w realizacji projektu są:

Szkoła Podstawowa w Bęble, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, Urząd Gminy Wielka Wieś, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele, Cukiernia Stochalski.

Ekspertami, którzy będą współpracować z nami podczas realizacji projektu i przeprowadzą warsztaty dla dzieci i dorosłych są profesjonaliści z firmy Famiga.

×