Wielkoformatowe gry planszowe w Bęble
Grupa uczniów rzuca wielką kostką do gry

O zaletach i wartościach gier planszowych można by pisać wiele i właśnie dlatego Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi wychodzi poza mury biblioteki i zachęca do rozgrywek nie tylko dzieci, młodzież, ale także rodziców!

W bibliotece głównej do wypożyczenia mamy blisko 200 różnorodnych gier planszowych.

Natomiast dzisiejsze (26.10.2021) rozgrywki na wielkoformatowych grach tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że gry planszowe mogą być nie tylko alternatywą spędzania wolnego czasu, ale mogą stanowić świetne uzupełninie informacji na lekcji w szkole.

W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość zagrać w grę edukacyjną „Kolorowa Polska”, która przybliżyła zawodnikom wiedzę dotyczącą wielu sławnych Polaków i ważnych wydarzeń.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też gra „Afryka – wielka podróż Kazika”.

Dzisiejsze wydarzenie w Szkole Podstawowej w Bęble realizowane było przez Fundację Przyjdź, która przeprowadziła również zajęcia edukacyjne dotyczące wychowania patriotycznego w tym znajomość i znaczenie herbów i symboli Polski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od Fundacji Przyjdź herb gminy Wielka Wieś wykonany w drewnie.

Projekt sfinansowany przez Województwo Małopolskie w obszarze: nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania w 2021 r. pn. ,,Kocham Polskę!”.

Na zakończenie rozgrywek uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

W dzisiejszych rozgrywkach udział wzięło blisko 100 uczniów z kl. IV, V, VI oraz VII ze Szkoły Podstawowej w Bęble.

×