Ucz się z iPadem w bibliotece

Na pierwszych zajęciach skierowanych do osób starszych, pojawiła się grupa odważnych seniorów, którzy postanowili zmierzyć się z tymi urządzeniami i rozszyfrować zagadkę, którą można ująć za pomocą równania: TABLET = EKSPERYMENT I DOŚWIADCZENIE = ROZWÓJ. Naszym celem będzie nie tylko oswajanie ludzi starszych z mobilnymi technologiami, ale również nabywanie nowych kompetencji zdobywając je po prostu ćwicząc na naszych zajęciach, które zamierzamy cyklicznie organizować dla różnych grup. Spotkania adresowane do seniorów odbywają się również w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.

W trakcie naszych zajęć seniorzy oswajali się z tymi urządzeniami oraz poznawali możliwości aplikacji PicsArt, Pstryk Komiks. Zajęcia rozpoczęliśmy od mobilnego alfabetu, który został rozwieszony w bibliotece. Uczestnicy spotkania mieli za zadanie przyporządkować do wybranej przez siebie litery pomysł na wykorzystania smartfona/tabletu np. (O jak obróbka zdjęć, E jak email czy J jak języki obce). Następnie uczestnicy zrobili sobie selfie i mogli eksperymentować za pośrednictwem zainstalowanych aplikacji PicsArt i Pstryk Komiks dodając różne motywy, ramki itp. Co odważniejsi zgodzili się, aby ich zdjęcia zostały upublicznione w Internecie. Kolejną ciekawą aplikacją, którą zaprezentowano seniorom to Google Earth. Dzięki niej mogli przenieść się do Londynu i zobaczyć najstarsze miasto Europy.

Osoby, które uczestniczyły w pierwszym spotkaniu „Ucz się z iPadem w bibliotece” już wyraziły zainteresowanie kolejnymi zajęciami, które odbędą się 28 kwietnia 2015 r. o godz. 14.00. Na następnych zajęciach będziemy korzystać z aplikacji, które uwalniają wyobraźnię. Jeśli są Państwo ciekawi w jaki sposób to nastąpi, to zapraszamy na nasze zajęcia.

×