Teatr wyobraźni – w bibliotece nie musi być cicho!

„Czytam sobie w bibliotece” to ogólnopolski projekt skierowany do młodych czytelników, który pokazuje bibliotekę, jako miejsce kolorowe i otwarte, gdzie można zdobyć nowe doświadczenia, umiejętności i wiedzę. Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi bierze udział w tej akcji przeprowadzając cykl zajęć i warsztatów twórczych opartych o książki, które zostały przekazane dla biblioteki na ten cel. Realizując to przedsięwzięcie chcemy zaprosić dzieci do wspólnej przygody, po której same z przyjemnością sięgną po książki.

Za nami pierwsze zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”, na których pojawiła się grupa drugoklasistów z Białego Kościoła. Zajęcia podzielona zostały na 3 etapy w trakcie, których przeczytano fragment książki Pawła Beręsewicza „Człowiek z czerwoną chorągiewką”, zaproszono dzieci do eksperymentowania z przyniesionymi instrumentami, z których uczestnicy w grupach mogli wytwarzać odgłosy dźwięków za pomocą przyniesionych przedmiotów. Jednak najważniejszą częścią spotkania było przygotowanie i nagranie krótkiego słuchowiska w oparciu o książkę. Dzieci wcieliły się w rolę narratorów, głównych bohaterów oraz realizatorów dźwięków. Słuchowisko było tworzone na żywo, bez wcześniejszego przygotowania, bezpośrednio na zajęciach w bibliotece.
Po zakończonym nagraniu dzieci mogły wysłuchać słuchowiska i wyrazić swoje wrażenia.

Posłuchaj słuchowiska (klik)

Zapraszamy do wspólnej przygody, po której dzieci same z przyjemnością sięgną po kolejne tomy. Zgłoszenia poszczególnych klas szkolnych I – III szkoły podstawowej oraz wszelkie pytania dotyczące zajęć prosimy kierować do bibliotekarzy telefonicznie (12 419 16 87), e-mailowo (biblioteka@wielka-wies.pl) lub osobiście.

×