Tydzień Bibliotek 2022

Plakat informujący o wydarzeniach odbywających się w Tygodniu Bibliotek

Tydzień Bibliotek 7-16 maja 2022 r. Hasłem Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2022 jest Biblioteka – świat w jednym miejscu

 

Po raz 12 w Gminie Wielka Wieś odbędzie się ogólnopolska akcja – Tydzień Bibliotek. Głównym celem tej akcji jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi przygotowała szereg wydarzeń kulturalno-literackich, spotkań z pisarzami, podróżnikami, spotkań warsztatowych.
Dla każdego uczestnika zajęć przewidziana została pamiątkowa niespodzianka.

Na Facebooku biblioteki ogłosimy również konkurs na dokończenie zdania: Czytam bo…. – w którym do wygrania będą biblioteczne gadżety m.in. kubki!
Nagrodzimy aż 15 osób, które udzielą najciekawszych odpowiedzi.

7 maja (sobota)
godz. 9:00-13:00 Targ Wielkowiejki w Szycach
Inaugurujemy Tydzień Bibliotek 2022
Zapraszamy na spotkanie z filozofką i etyczką prof. dr hab. UJ Joanną Hańderek, która przedstawi swoją nową książkę pt. „Filozofia wegańska”, pod kątem etyki zagadnień z obszaru ekologii.
W trakacie spotkania zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczno-językowe, które wspólnie z redakcją Istoty.info poprowadzi dr hab. Barbara Niedźwiedzka.
W ramach zajęć odbędzie się dla dzieci konkurs rysunkowy z nagrodami.

9 maja (poniedziałek)
godz. 9:30 i godz. 11:00 Biblioteka
Wójt Gminy Wielka Wieś Krzysztof Wołos oraz Dyrektor GBP w Wielkiej Wsi Joanna Patej czytają dzieciom w bibliotece.
Sklep Lewiatan Wielka Wieś ufundował słodkości dla uczestników zajęć.
(zobacz, jak było)

10 maja (wtorek)
godz. 11:00 Szkoła Podstawowa w Białym Kościele
spotkanie autorskie z pisarzem Wojciechem Cesarzem, autorem popularnej serii książek o „grzecznym psie” alaskanie malamucie imieniem Winter i jego opiekunach.
(zobacz, jak było)

11 maja (środa)
godz. 10:00  Przedszkole w Wielkiej Wsi
spektakl Malowane Piaskiem, który przeniesie dzieci w niezwykły świat tworzonych na żywo ilustracji do literackich opowieści.
(zobacz, jak było)

12 maja (czwartek)
godz. 9:30 Biblioteka
spotkanie „Przez Tybet i Himalaje” z podróżnikami którzy opowiedzą o niezwykłych miejscach i zaprezentują przywiezione ze sobą artefakty z tego odległego zakątka Ziemi.
Spotkanie o Tybecie i Himalajach odbędzie się w związku z rokiem Wandy Rutkiewicz ustanowionym w 30. rocznicą śmierci himalaistki.
(zobacz, jak było)

13 maja (piątek)
godz. 10:00 Biblioteka
Prawdziwa magia w książkach – angielski dla dzieci z Helen Doron. Rozszerzona rzeczywistość w książkach, zabawy i animacje w języku angielskim. Spotkanie poprowadzą nauczycielki ze szkoły języka angielskiego Helen Doron z Modlnicy. Uczestnikom zostanie również zaprezentowany dziecięcy księgozbiór w języku angielskim, który jest dostępny do wypożyczenia w bibliotece.
(zobacz, jak było)

16 maja (poniedziałek)
godz. 10.00 – sala obrad rady gminy w Szycach
„Przez Jurajskie Dolinki” – spotkanie warsztatowe poprowadzone przez edukatorów z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego
W trakcie warsztatów przedstawione zostaną informacje dotyczące jury, jej walorów kulturowych i przyrodniczych, a szczególnie ciekawostki związane z najbliższą okolicą.
(zobacz, jak było)

17 maja (wtorek)
godz. 9:30 Biblioteka
Zastępca Wójta Gminy Wielka Wieś Karol Tucharz czyta dzieciom w bibliotece.
Sklep Lewiatan Wielka Wieś ufundował słodkości dla uczestników zajęć.
(zobacz, jak było)

 

×