Spotkanie z Wojciechem Cesarzem
Uczniowie na spotkaniu autorskim

Dzisiaj kolejny dzień Tygodnia Bibliotek i wspaniałe spotkanie z Wojciechem Cesarzem – artystą grafikiem i pisarzem, a także zwolennikiem ekologii.

Wojciech Cesarz wspólnie z Katarzyną Terechowicz jest autorem cyklu książek o psie Winterze. Powieść „Pamiętnik grzecznego psa” zdobyła nagrodę w konkursie literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz została umieszczona na złotej liście Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Na spotkaniu autor przybliżył historię Wintera (który jest prawdziwym psem – nie tylko fikcją literacką!), opowiedział wiele o psich zrachowaniach, emocjach i umiejętnościach. Nie zabrakło również głośnego czytania fragmentu powieści oraz autografów.

Na zakończenie uczestnicy spotkania – uczniowie Szkoły w Białym i Szkoły w Będkowicach otrzymali od biblioteki pamiątkowe przypinki.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele za użyczenie i przygotowanie Sali na spotkanie, a uczniów zapraszamy do biblioteki po książki Wojciecha Cesarza!

×