Spotkanie z Łukaszem Pieterem

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Link do przyszłości” z młodym profesjonalistą, a konkretnie z dyrektorem muzycznym Radia Zet Gold Łukaszem Pieterem za nami. Nasz dzisiejszy gość zakończył spotkanie w gromkich brawach, które otrzymał od gimnazjalistów z Modlnicy.

Za pośrednictwem przygotowanych karteczek młodzież wyraziła swoje spostrzeżenia dotyczące spotkania: w opowieści została mi w głowie wytrwałość i dążenie do celu, że należy podążać za marzeniami i myśleć o swojej przyszłości , Pana głos, opanowanie i profesjonalizm, dążenie do celu i spełnienie swoich marzeń, pomimo młodego wieku, postawił sobie cel i spełnił go, nie trzeba wiele wysiłku, by podjąć pierwszy krok związany z wyborem zawodu.

Jego kariera zaczęła się od zapełnienia „ohydnej żółtej karteczki”, którą wysłał do Polskiego Radio Katowice i tak zaczęły realizować się jego marzenia. Dzięki pracy w Radio Katowice poznał nie tylko warsztat, ale również technologię wpływającą na kształt współczesnego radio. Niebawem zostaje zaproszony do Krakowa, gdzie rozpoczyna pracę dla RMF FM, RMF MAXXX i RMF ON. Po trzech latach dostaje propozycję dyrektora muzycznego w Radio Zet Gold, tak więc przenosi się do stolicy, aby zająć się całą strategią dla radio. W trakcie opowieści o karierze zawodowej wspomniał, na czym polega praca dziennikarza radiowego w radio publicznym oraz komercyjnym.

Łukasz Pieter podkreślił, że warto realizować swoje marzenia, ale należy to robić sensownie, adekwatnie do aktualnej sytuacji i trendami na rynku pracy. Młodzież rozmawiała o zawodach przyszłości, próbowali swoich sił w quizie po których dowiedzieli się co to jest startup , co to jest płaca brutto i netto, o co chodzi z geoarbitrażem, jakie zawody obecnie najbardziej narażone są na bezrobocie i czy wyższe wykształcenie zwiększa szanse na zatrudnienie. W spotkaniu z Łukaszem Pieterem uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum w Modlnicy – współorganizatora spotkania.

Uczestnicy spotkania mogli poznać przykłady profesji, które mogą zainspirować ich do wyboru kariery zawodowej w przyszłości. Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

×