Spotkanie on-line z panią Urszulą Szczurek

Kolejne spotkanie z pasjami w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka wieś przyjazna seniorom” odbyło się 08 maja 2014 r. z udziałem p. Urszuli Szczurek – najstarszej trenerki fitness w Polsce.

Celem spotkania było zachęcenie osób starszych do aktywności fizycznej, w myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Pani Urszula opowiadała ona o tym, jak ważne jest dobre samopoczucie, które można uzyskać dzięki zdrowemu stylowi życia. Sama prowadzi zajęcia fitness dla seniorów na sali Polskiej YMCA w Krakowie. Ćwiczenia fizyczne, według niej, nie mają doprowadzić do utraty wagi, ale wpłynąć na zachowanie sprawności i wpłynąć na radość życia. Pokazywała jak niewiele trzeba, aby zacząć ćwiczyć i czerpać z tego przyjemność. Pani Urszula prowadzi również zajęcia z aqua aerobiku, przy których wcale nie trzeba umieć pływać. Dodatkowo podczas takiej aktywności nie obciąża się nadmiernie stawów. Ponadto nie do przecenienia są ćwiczenia rozciągające, które każdy może i powinien wykonywać po przebudzeniu.Kolejne spotkanie już za dwa tygodnie – we czwartek 22 maja o godz. 11:00. gościem będzie Hanna Gajos, która zajmuje się modą i stylem.

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie w bibliotece umiliły uczestnikom smakowite ciasta z Cukierni Stochalscy z Wielkiej Wsi.

×