Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską – Adamczyk

W piątkowy wieczór w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi gościliśmy pisarkę dla młodzieży i dorosłych Małgorzatę Gutowską – Adamczyk. Od samego początku pisarka nawiązała doskonały kontakt zarówno z młodzieżą jak i dorosłymi uczestnikami spotkania, poruszając różne kwestie, które odnosiły się zarówno do życia osobistego jak i związanego z życiem zawodowym.

Swoim czytelniczkom przybliżyła w jaki sposób pracuje nad powieściami, szczególnie odnosząc się do trzytomowej sagi „Cukierni pod Amorem”. Jak się okazało w trakcie pisania tego cyklu pomocne były liczne naukowe publikacje, nad którymi pisarka spędziła mnóstwo czasu, aby wydobyć „same smaczki”. Inspiracją do sagi stały się wątki biograficzne, co prawda nie przywiozła ze sobą tajemniczego pierścienia, wokół którego osnuta była tajemnica „Cukierni pod Amorem”, ale zgromadzonej publiczności w bibliotece obiecała, że zamieści zdjęcie na swoim blogu. Autorka zdradziła swoim czytelniczkom, że niebawem ukaże się kolejna książka, której akcja toczyć będzie się zarówno w Warszawie, jak i na wschodzie dawnej Rzeczpospolitej. Oczywiście nie zabrakło licznych pytań od czytelniczek, na które pisarka chętnie odpowiadała.

Ponieważ spotkanie zorganizowane było w ramach działających przy bibliotece Dyskusyjnych Klubów Książki, nie mogło się ono odbyć bez wspaniałych, domowych wypieków naszych klubowiczek za co serdecznie dziękujemy. Pisarka wyjeżdżając z Wielkiej Wsi nie kryła swego zadowolenia z tak przyjaznej i rodzinnej atmosfery z jaką przyjęły ją czytelniczki Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi.

Spotkanie finansowane było ze środków Instytutu Książki.

×