Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi na spotkanie z czytelnikami przyjechała pisarka Beata Ostrowicka. Zwyczajowo w tym dniu – 23 kwietnia czytelnicy obdarowywani są różami, my również w pewien sposób nawiązaliśmy do tej tradycji.

W gościnnej Szkole Podstawowej W Wielkiej Wsi w spotkaniu autorskim brali udział uczniowie szóstych klas szkół podstawowych z terenu gminy. Beata Ostrowicka poruszyła ważną, nie tylko dla pisarza, kwestię związaną z prawami autorskimi, ich znaczeniem i poszanowaniem. Podając przykłady ukazała uczniom istotność praw autora do danego dzieła i informowała co z tego wynika. Ponadto pani Beata Ostrowicka opowiadała o swojej twórczości, o tym skąd czerpie inspiracje i co jest ważne w pracy pisarza. Uczniowie mogli również obejrzeć gigantyczne karty książek, które powstają w drukarni. Nie zabrakło także autografów!

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Wieczór z rzecznikiem”, który realizowany jest przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Już w maju odędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Wielka Wieś. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z koncepcją praw podstawowych, a w szerszym zakresie z prawami konsumenta.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu pod nazwą „Wieczór z Rzecznikiem”, które odbędzie się 13 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi o godz. 17.00

×