Spotkania z pasjami Ewa Bem – wideospotkanie

Za nami przedostatnie spotkanie w bibliotece z cyklu „Spotkania z pasjami” realizowanego w ramach programu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”. Bohaterką spotkania była królowa polskiego jazzu – Ewa Bem. Optymizm, charyzma, fantastyczne umiejętności wokalne i nienaganne maniery estradowe to pakiet, którym Pani Ewa rozkochała w sobie publiczność.

Zaśpiewała setki koncertów w kraju, Europie, Ameryce, Afryce i Azji! Występowała z największymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej, nie zapominając jednocześnie o młodych wykonawcach, których słuchała i chętnie wspierała. Artystka opowiadała o swojej twórczości, ale również o podejściu do życia. O istotności optymizmu i dostrzeganiu, pomimo wszystko, pozytywnych aspektów. Celem spotkania było pokazanie jak dużą rolę w naszej codzienności odgrywają nastawienie do życia, energia z jaką witamy każdy dzień i szczęście z drobnych radości, które spotykamy na naszej drodze. Było to spotkanie o szczęściu z muzyką w tle. Uczestnikom przypomniano piosenki, które były wielkim przebojami, jak m.in. ”Moje serce to jest muzyk” czy „Podaruj mi trochę słońca”, a do których słowa napisali znani i cenieni tekściarze: Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora czy Agnieszka Osiecka. Pani Ewa Bem podkreślała rolę spotkań międzyludzkich oraz rangę bibliotek, które na przestrzeni lat pozytywnie zmieniają się i otwierają na organizację różnych spotkań – jak między innymi „Spotkania z pasjami”.

Zapraszamy Państwa na ostatnie spotkanie, które odbędzie się 04 grudnia 2014 r. w bibliotece. Gościem będzie popularna pisarka Katarzyna Grochola.

×