Spotkania z pasjami

Bohaterką, szóstego już, „Spotkania z pasjami” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi w ramach programu „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” była podróżniczka Teresa Bancewicz. Kobieta, która będąc już na emeryturze zdecydowała się realizować swoje największe marzenie –podróże w najodleglejsze zakątki Ziemi. Przez wiele lat obowiązki domowe, praca oraz ograniczenia związane z wyjazdami zagranicznymi nakładane przez Państwo powodowały, że plany o dalekich podróżach zawsze schodziły na drugi plan. Po przejściu na emeryturę zdecydowała, że rusza w drogę.

Skromna emerytura nie pozwalała jej zwiedzać świata razem z biurami podróży. Postanowiła więc że weźmie sprawy wswoje ręce i zaczęła podróżować autostopem z namiotem i śpiworem w plecaku. Wykorzystując doświadczenia zebrane przez lata, umiejętności plastyczne oraz dodając do tego odwagę do realizowania swoich planów, udowodniła, że podczas podróżowania nie ma żadnych ograniczeń. Nawet bariera językowa nie stanowi przeszkody. Nie mówiąc już o wieku, czy zasobności portfela. Na pytanie: co dodaje Pani energii do dalszych podroży? Ta optymistyczna 82-latka odpowiada: kolejne podróże. Często powtarza, że ani wiek ani pieniądze nie powinny powstrzymać nas przed sięganiem po swoje marzenia.

O podróżach pani Teresy Bancewicz można przeczytać na jej blogu http://teresabancewicz.blogspot.com/. Można tam również znaleźć wiele ciekawych zdjęć oraz prace plastyczne z tkanin przez nią wykonywane.

Uczestnikom, którzy dotarli do biblioteki pomimo złej pogody, czas dodatkowo umiliły słodkości z Cukierni Stochalski w Wielkiej Wsi.

Kolejne” Spotkanie z pasjami” odbędzie się 17 lipca (czwartek) o godz. 11:00.
Gościem spotkania on-line będzie pani Danuta Płatek – mistrzyni fryzjerstwa (artykuł o niej ukazał się niedawno w czasopiśmie Wysokie Obcasy
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,138586,16137286,Danuta_Platek___mistrzyni_fryzjerstwa.html) 
Serdecznie zapraszamy do biblioteki.

×