Spotkania z pasjami

Za nami dziewiąte „Spotkanie z pasjami” w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”. Tym razem seniorzy mieli możliwość wziąć udział w wirtualnym spotkaniu z Jadwigą Wyrozębską-Badowską.

Przełomowym momentem w życiu Pani Jadwigi była rezygnacja z miejskiego życia i przeprowadzka na wieś oddaloną od Łodzi o 30 km. Plastyczne talenty i zamiłowanie do tworzenia wyjątkowych przestrzeni od zawsze obecne były w życiu bohaterki spotkania. Znalezienie domu ,,idealnego” nie należało jednak do łatwego zadania, pomagali bliscy i przyjaciele. Ostatecznie 6 lat temu Pani Jadwiga wraz z mężem przeprowadziła się do ponad 100 letniego domu, który wymagał kompletnej renowacji- ,,od podłogi aż po dach” (słomiany i zarwany!).

Pasja wnętrzarska łącząca Państwa Badowskich, głowy pełne pomysłów i zapał do pracy, którymi dysponują Pani Jadwiga i Pan Leon przyczyniły się do stworzenia wymarzonej przez nich przestrzeni. Nowy dom okazał się być także nowym rozdziałem w życiu bohaterki- wraz z kolejnymi pomysłami na odnawianie starych, zapomnianych przedmiotów pełnych historii przyszedł pomysł na życie bardziej ekologiczne. Podczas przechadzki po ogrodzie Państwa Badowskich minąć można zamieszkane przez pszczoły ule, klatki z królikami a także kury najróżniejszych rodzajów oraz grządki uprawiane w naturalny sposób. Pani Jadwiga podkreśla, że pszczelarskiego fachu i hodowli zwierząt nauczyła się od podstaw – eksperymentując, szukając w Internecie i pytając o rady doświadczonych gospodyń mieszkających w pobliżu. Życie ekologiczne dla bohaterki spotkania jest celem samym w sobie.

Spotkanie miało na celu pokazanie, że nadawanie zapomnianym przedmiotom nowego życia może być przyjemnym i dającym dużą satysfakcję sposobem na spędzenie wolnego czasu. Chcieliśmy pokazać, że ekologiczny styl życia, ciekawie i efektownie urządzona przestrzeń w domu czy ogrodzie nie muszą być przeznaczone dla wybranych! Czasami wystarczą pędzel, farba, stary mebel i odrobina dobrych chęci!

W trakcie dzisiejszego fascynującego spotkania, jak zwykle czas przybyłym gościom umiliły słodkości z Cukierni Stochalski z Wielkiej Wsi za co serdecznie dziękujemy.

Kolejne „Spotkanie z pasjami” odbędzie się 18 września (czwartek) o godz. 11.00. Bohaterem spotkania będzie profesor Jan Miodek. Już dziś serdecznie zapraszamy do biblioteki w Wielkiej Wsi.

×