Spotkania dla rodziców dawka wiedzy i żonglowanie

Za nami dwa etapy działań skierowane do rodziców, których dzieci biorą udział w projekcie dofinansowanym przez Fundację Steczkowskiego „Od zabawy do twórczego myślenia czyli po co to żonglowanie”.

Pierwszym etapem było spotkanie merytoryczne „O co chodzi z pedagogiką żonglowania?”, które poprowadził ekspert-pedagog od lat żonglujący i uczący sztuki żonglowania. Zwrócił uwagę na szereg korzyści, które płyną z nauki żonglowania. Począwszy od tego, że pedagogika żonglowania to metoda zalecana przez psychologów i pedagogów  w rozwiązywaniu wielu trudności m.in. dysleksji, deficytu skupienia uwagi, nadpobudliwości dziecięcej. Żonglowanie obok świetnej zabawy jest też metodą na zwiększenie skupienia uwagi i pozytywne stymulowanie mózgu angażujące obie półkule jednocześnie. Dzięki temu wzrasta u dzieci zdolność uczenia się, kreatywność oraz możliwości intelektualne. Wpływa także pozytywnie na integracje w grupie rówieśniczej, komunikację i wzmocnienie więzi. Co więcej badania pokazały, że żonglowanie pozytywnie wpływa na stymulację mózgu i przynosi korzyści bez względu na wiek.

Drugim etapem były warsztaty praktyczne z zakresu techniki żonglowania przeprowadzone przez profesjonalnych instruktorów z firmy Famiga. Rodzice, którzy przyszli na spotkanie, po przełamaniu pierwszych oporów wykazali ogromne zaangażowanie i dali się porwać wspaniałej zabawie. Na początku nauczanie odbywało się z użyciem profesjonalnych chust przeznaczonych do nauki żonglowania. W porównaniu z żonglowaniem piłeczkami atutem chust jest to, że spadają dużo wolniej i dzięki temu można opanować odpowiednie wyrzucanie i łapanie. Następnie przyszła kolej na piłeczki. Efekty były rozmaite, ale jak wiadomo to trening czyni mistrza!

Uczestnikom projektu zostały przekazane profesjonalne zestawy do żonglowania, zakupione ze środków pozyskanych od Fundacji BGK, składające się z 3 piłek i 3 chust (wraz z instrukcjami). Dzięki temu rodzice wspólnie z dziećmi będą mogli doskonalić swoje umiejętności w domu.

Kolejne etapy projektu już niebawem!

×