Sieć na kulturę
Grafika z napisem Sieć na kulturę. Na środku, przy stole siedzą dziewczyna i chłopak z otwartymi laptopami

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę”, którego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 przez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć.

Zainteresowana młodzież, która zgłosiła się do uczestnictwa w projekcie bierze udział w zajęciach z tematyki kompetencji medialnych.

W ramach współpracy dla  grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi przeprowadzane są szkolenia, które odbywają się dwa razy w tygodniu od 08.11.2021 do 10.01.2022 (cykl szkoleń to łącznie 31 godzin lekcyjnych)

Podczas cyklu spotkań uczestnicy poznają cyfrowe narzędzia przydatne w szkole, również na dalszych etapach edukacji.
Dowiedzą się, jak tworzyć prezentacje, grafiki i infografiki, posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi.
Poznają możliwości takich programów i aplikacji, jak: Canva, Google Lens, Prezi i innych. Nauczą się wykorzystywać Dysk Google.
Poznają zawiłości netykiety, sposoby na prezentowanie się w sieci, a także pozyskają informacje dotyczące prawa autorskiego i możliwości wykorzystywania treści znalezionych w Internecie.
Nauczą się rozpoznawać nieprawdziwe i szkodliwe informacje, dowiedzą się o fakenewsach i clickbaitach oraz jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych.
Ponadto posłuchają w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze.

Zajęcia współprowadzone przez pracownika biblioteki wraz z trenerem zewnętrznym, odbywają się zdalnie.

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Logotypy Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, FWZR, Unia Europejska

×