Relacja z II edycji Odjazdowego Bibliotekarza

II edycja Odjazdowego Bibliotekarza w Wielkiej Wsi już za nami. Podobnie jak w ubiegłym roku honorowy patronat na tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz. Partnerami w tym przedsięwzięciu byli: sklep rowerowy TOMAR, Klinika Urody Laime, Szkoła Podstawowa w Bęble, Gmina Wielka Wieś, księgarnia Matras w Modlniczce, Cukiernia Stochalski, Studio Poligraficzne Ingraphic Mateusz Indyka.

Sobotni (14. 06. 2014 r.) przejazd rowerowy z Wielkiej Wsi do Bębła poprzez malownicze dolinki na długo pozostanie w pamięci uczestników, organizatorów i partnerów tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Pogoda zaskakiwała i właściwie każdy uczestnik mógł odnaleźć dla siebie odpowiednią aurę. Trochę słońca, trochę deszczu i nadchodząca burza nie wystraszyła uczestników, którzy z uśmiechami i ogólnym zadowoleniem dotarli do mety w Szkole Podstawowej w Bęble.

Już o godz. 9 pod bibliotekę zostało podstawione auto serwisowe z firmy Handlowo-Usługowej TOMAR. Uczestnicy mogli dopompować koła, nasmarować łańcuch i ogólnie sprawdzić stan swojego roweru. Samochód serwisowy towarzyszył nam w trakcie całego przejazdu i czuwał nad dobrą kondycją naszych rowerów. Przed startem uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki i inne pomarańczowe elementy charakterystyczne dla tej Ogólnopolskiej Akcji promującej czytelnictwo „Odjazdowy Bibliotekarz”. O bezpieczeństwo przejazdu zadbali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zielonkach , którzy przeprowadzili krótką prelekcję skierowaną do uczestników oraz udzielili wsparcia w postaci zabezpieczenia trasy przejazdu. Dodatkowego wsparcia udzieliła także Ochotnicza Straż Pożarna z Wielkiej Wsi, która eskortowała kolumnę rowerową.

Trasa, którą uczestnicy pokonali była wymagająca, górzysta, ale wszyscy poradzili sobie doskonale. Ponad 11 kilometrów pokonaliśmy w dwie godziny w tempie dostosowanym do zróżnicowanej kondycji uczestników. Na mecie oczekiwała nas Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Lucyna Kurek wraz z pracownikami oraz wolontariuszami Anią i Dominkiem, którzy pomogli przy organizacji. W szkole uczestnicy mogli odpocząć i uzupełnić stracone kalorie ciastkami ufundowanymi przez Cukiernię Stochalski z Wielkiej Wsi. Pani Dyrektor Lucyna Kurek przeczytała fragment książki Marzeny Filipczak „Lecę dalej”, która podobnie jak uczestnicy przejazdu lubi spędzać wolny czas aktywnie i ciekawie.

Na mecie każdy uczestnik “Odjazdowego Bibliotekarza”otrzymał zestaw odblasków do roweru, których fundatorem był TOMAR. Odbyły się także liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Firmę Handlowo-Usługowa TOMAR, Klinikę Urody Laime, księgarnię Matras w Modlniczce oraz Gminę Wielka Wieś. Konkursy były rozmaite związane zarówno z literaturą jak i ogólną wiedzą dotyczącą konstrukcji roweru.

Z roku na rok ranga tej imprezy jest coraz wyższa i przyciąga coraz większą ilość uczestników, dlatego serdecznie chciałam podziękować za pomoc i wsparcie podczas organizacji tegorocznej edycji „Odjazdowy Bibliotekarz”, a w szczególności: : Firmie Handlowo-Usługowej TOMAR, Klinice Urody Laime, księgarni Matras w Modlniczce, Cukierni Stochalski, Panu Mateuszowi Indyka, Pani Dyrektor Lucynie Kurek ze Szkoły Podstawowej w Bęble wraz z Pracownikami, Policji z Zielonek, Strażakom z OSP Wielka Wieś, Pracownikom biblioteki w Wielkiej Wsi oraz Ani i Dominkowi – naszym wolontariuszom.

Dyrektor GBP
Joanna Patej

 


Fot. Joanna Patej i Aleksandra Socha GBP

Więcej zdjęć na fan page’u biblioteki na portalu Facebook

 

Pierwsza edycja “Odjazdowego Bibliotekarza” w Wielkiej Wsi tutaj

×