Projektujemy foto-szufladę!

W ramach realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi półrocznego projektu „Foto-szuflady czyli młodzi badacze na tropie historii lokalnej i rodzinnej” dofinasowanego przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bęble wzięli udział w kolejnych warsztatach z ekspertem.

Tym razem dzieci miały za zadanie zaprojektować foto-szufladę czyli komodę, która będzie stanowiła repozytorium zdjęć i wspomnień mieszkańców Bębła. Na zajęciach zaproszony ekspert – pan Tadeusz Nogieć, stolarz przedstawił podstawy rysunku technicznego, omówił specyfikę tworzenia personalizowanego mebla, opowiedział na co należy zwrócić uwagę podczas projektowania.
Każde dziecko zaprojektowało swoją foto-szufladę, następnie na podstawie indywidualnych rysunków każda z grup stworzyła wspólny projekt. Zabawa przy pracy była doskonała, a powstałe projekty bardzo pomysłowe. Teraz stolarz na podstawie dziecięcych rysunków wykona prawdziwy mebel, foto-szufladę, która trafi do Szkoły Podstawowej w Bęble. Z niecierpliwością czekamy na efekt!

×