Pomelo znowu w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi organizuje cykl zajęć „Poznaj bibliotekę z Pomelo” skierowany do dzieci z przedszkoli samorządowych z terenu gminy. W ten sposób realizujemy  kreatywne zajęcia połączone z głośnym czytaniem. Patronat nad cyklem objęło wydawnictwo Zakamarki.
Dzisiaj w zajęciach wzięły udział dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele, grupa Żabek.
Za każdym razem zapraszamy również inną osobą, aby wspólnie z biblioteką włączyła się w akcję promowania czytelnictwa już od najmłodszych lat. Tym razem zaproszenie przyjął pan Tomasz Bielak – radny z Modlniczki, za co dziękujemy.

Dzieci wysłuchały książki „Pamelo rośnie”, zwiedziły bibliotekę, odkrywając jej rozmaite zakamarki i fantastyczne zbiory (oprócz książek mamy również audiobooki i gry planszowe), następnie na ogromnej kartce rysowały ogród Pomelo, który zabrały ze sobą do przedszkola.
Biblioteka przekazała również do przedszkola kolejną książkę z serii o Pomelo oraz krówki dla każdego dziecka oraz z rodziców wraz z zaproszeniem do biblioteki.

×