Pomelo po raz kolejny!

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi organizuje cykl zajęć „Poznaj bibliotekę z Pomelo” skierowany do wszystkich dzieci z przedszkoli samorządowych z terenu gminy.

Dzięki temu dzieci mogą odwiedzić bibliotekę (niektóre po raz pierwszy) i wziąć udział w kreatywnych zajęciach połączonych z głośnym czytaniem. Patronat nad cyklem objęło wydawnictwo Zakamarki.
Dzisiaj w zajęciach wzięły udział dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej w Będkowicach.

Za każdym razem zapraszamy inną osobą, aby wspólnie z biblioteką włączyła się w akcję promowania czytelnictwa już od najmłodszych lat. Tym razem zaproszenie przyjęła dyrektor Gokisu Magdalena Szymańska, która przeczytała książkę „Pomelo rośnie”.

Po wysłuchaniu książki o obejrzeniu fantastycznych ilustracji książkowych udostępnionych nam przez wydawnictwo Zakamarki, dzieci odkrywały zakamarki biblioteki i jej różnorodne zbiory (oprócz książek mamy również audiobooki i gry planszowe).

Następnie wszyscy razem, na ogromnej kartce, rysowali ogród Pomelo, niektórzy nawet sprawdzali ponownie na ilustracjach jakie rośliny występowały w książce. W stworzonym przez dzieci ogrodzie pojawiły się owoce egzotyczne, ale także dmuchawiec!

Biblioteka przekazała również do przedszkola kolejną książkę z serii o Pomelo oraz krówki dla każdego dziecka oraz dla rodziców wraz z zaproszeniem do biblioteki.

×