Pomelo i przedszkolaki w bibliotece

Po raz kolejny sympatyczny, różowy słoń Pomelo – bohater cyklu książek autorstwa Ramony Badescu i Benjamina Chauda zabrał dzieci w świat swoich przygód i przemyśleń oraz w podróż po bibliotece!

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi od stycznia organizuje cykl zajęć „Poznaj bibliotekę z Pomelo” skierowany do dzieci z przedszkoli samorządowych z terenu gminy.

Dzięki temu dzieci mogą odwiedzić i w towarzystwie różowego słonia z książki poznać bibliotekę oraz wziąć udział w kreatywnych zajęciach połączonych z głośnym czytaniem. Patronat nad cyklem objęło wydawnictwo Zakamarki.

W dzisiejszych zajęciach wzięły udział dzieci z grupy Motylków z Przedszkola Samorządowego w Czajowicach

Za każdym razem biblioteka zaprasza inną osobę, aby wspólnie z biblioteką włączyła się w akcję promowania czytelnictwa już od najmłodszych lat. Tym razem zaproszenie przyjęła pani kierownik Referatu Zarządzania Oświatą – Agnieszka Szklarczyk, która przeczytała książkę „Pomelo rośnie”.

Po wysłuchaniu książki i obejrzeniu fantastycznych ilustracji książkowych udostępnionych nam przez wydawnictwo Zakamarki, dzieci odkrywały bibliotekę i jej różnorodne zbiory (oprócz książek w bibliotece dostępne są również audiobooki i gry planszowe).

Następnie wszystkie dzieci, na ogromnej kartce, narysowały niezwykły ogród Pomelo, który zabrały ze sobą do przedszkola.

Biblioteka przekazała do przedszkola kolejną książkę z serii o Pomelo oraz słodkie niespodzianki dla dzieci i rodziców wraz z zaproszeniem do biblioteki.

×