Oman po raz kolejny

Pani Jolanta Mirecka – podróżniczka mieszkająca przez wiele lat w krajach arabskich zgodziła się po raz kolejny opowiedzieć o egzotycznym Omanie, za co serdecznie dziękujemy. Tym razem uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele.

Tematyka spotkania była różnorodna, dotyczyła wielu zagadnień, których nie sposób poznać będąc jedynie turystą. Opowieści z serca pustyni oraz m. in. sposoby poruszania się po wydmach rozbudziły wyobraźnię młodzieży.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się opowieści o tradycyjnym omańskim weselu, na którym osobno bawią się mężczyźni i osobno kobiety. Pani Jolanta była uczestniczką takich wesel i zapewnia, że pomimo niecodziennego dla nas podziału wszyscy goście bawią się świetnie. Przywiozła nawet ze sobą piękne, starannie wykaligrafowane ślubne zaproszenie.
Ponadto młodzież mogła zobaczyć (i przymierzyć) tradycyjne stroje, pustynny piasek o czerwonawej barwie, przepiękne muszle znad Morza Arabskiego, które podróżniczka sama zbierała. Pojawiły się również niezwykle pachnące perfumy we wspaniałych flakonikach, które wytwarzane są z użyciem olejków (oczywiście ze względu na zakaz używania alkoholu w krajach arabskich).

×