Odjazdowy Bibliotekarz 2018 – ruszyły zapisy!

Już 9 czerwca 2018 r. w sobotę serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników, miłośników książek i rowerów na kolejną edycję rekreacyjnego przejazdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” w Gmina Wielka Wieś! Po raz kolejny akcja odbywać się będzie pod patronatem wójta Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz. W tym roku jedziemy zmienioną trasą, której długość wynosi 17 km. Dzięki temu uczestnicy poznają nowe, ciekawe zakątki gminy – szczegóły trasy już wkrótce!

Od godz. 9:00 na miejscu startu – Plac Wspólnoty 1 Szyce (Budynek Urzędu Gminy Wielka Wieś), dla chętnych uczestników, sklep rowerowy Tomar zapewni mini serwis i sprawdzi stan techniczny rowerów.

O godz. 10:00 kolumna rowerowa zabezpieczona przez Policję oraz OSP Straż Pożarna Biały Kościół wystartuje, aby wspólnie, w rekreacyjnym tempie przejechać nową trasę, której meta również znajdować się będzie w Szycach na Placu Wspólnoty 1.

Na mecie czekać będzie poczęstunek oraz liczne konkursy i atrakcje z fantastycznymi nagrodami. Ponadto w tym roku, wspólnie z wydawnictwem Znak, planujemy niezwykle ciekawą akcję #znajdźsobieksiążkę – szczegóły już wkrótce.

Po przejeździe zapraszamy również na Eko-piknik organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele GOKIS, który odbywać się będzie na Placu Wspólnoty 1 w Szycach w godzinach popołudniowych – szczegóły wkrótce.

W tym roku ogromnym wsparciem dla Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi jest Stowarzyszenie Nowoczesna Gmina Wielka Wieś- wydawca Przegląd Lokalny, które pozyskało dofinansowanie na realizację zadania w zakresie turystyki i krajoznawstwa ze środków budżetowych Gminy Wielka Wieś.

Partnerami w akcji Odjazdowy Bibliotekarz są: sklep rowerowy Tomar, wydawnictwo Znak Emotikon i Wydawnictwo Znak, OSP Straż Pożarna Biały Kościół, Gmina Wielka Wieś, Księgarnia Autorska, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele GOKIS.

Uczestnictwo w przejeździe rowerowym jest bezpłatne, wymaga zgłoszeń do 7 czerwca 2018 r. Udział można zgłaszać osobiście, pod numerem tel. 12 419 16 87 lub e-mailowo: biblioteka@wielka-wies.pl

Osoby, które zgłoszą swój udział do 7 czerwca wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych zestawów nagród.

Istniej także możliwość dołączenia do przejazdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” w dniu akcji tj. 9 czerwca 2018 r.

Regulamin pdf

Oświadczenie rodzica  – udział niepełnoletniego

×