Mali cyrkowcy na przerwach

W ramach projektu dofinansowanego przez Fundację BGK „Od zabawy do twórczego myślenia czyli po co to żonglowanie” uczestnicy angażują się w przekazywanie zdobytych umiejętności innym dzieciom.
W trakcie przerw międzylekcyjnych dzieci biorące udział w projekcie przeprowadzają mini warsztaty z żonglowania dla innych uczniów szkoły. Uczestnicy otrzymali profesjonalne żonglerskie zestawy – komplety piłeczek i chust do żonglowania, dzięki którym mogą ćwiczyć zarówno w domu z rodzicami, jak i z innymi dziećmi na przerwach.

Żonglowanie to metoda zalecana przez psychologów i pedagogów w rozwiązywaniu wielu trudności m.in. dysleksji, deficytu skupienia uwagi, nadpobudliwości dziecięcej. Żonglowanie obok świetnej zabawy jest też metodą na zwiększenie skupienia uwagi i pozytywne stymulowanie mózgu angażujące obie półkule jednocześnie. Dzięki temu wzrasta u dzieci zdolność uczenia się, kreatywność oraz możliwości intelektualne. Wpływa także pozytywnie na integrację w grupie rówieśniczej, komunikację i wzmocnienie więzi.

Partnerami biblioteki w realizacji całego projektu, który trwa od 01 stycznia do 30 czerwca 2019 r. są:

Szkoła Podstawowa w Bęble, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, Urząd Gminy Wielka Wieś, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele, Cukiernia Stochalski.

Ekspertami, którzy współpracują z nami podczas realizacji projektu, przeprowadzając warsztaty z technik żonglowania dla dzieci i dorosłych są profesjonaliści z firmy Famiga.

×