Literackie podróże po wartościowych książkach i emocjach w nich ukrytych
Wanda Matras z książką pop-up

Uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele odbyli dzisiaj literackie podróże po wartościowych książkach i emocjach w nich ukrytych.

Fenomenalne warsztaty przeprowadziła Wanda Matras-Mastalerz (doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, certyfikowany nauczyciel biblioterapii Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, prezeska Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu), która zabrała uczniów w podróż przez Francję, Hiszpanię, Stany Zjednoczone, Japonię.

Poznali arcyciekawe książki i historie z nimi związane od największych po najmniejsze książki – wymagające użycia lupy czy książki z sera, która ma krótki termin ważności i przetrzymują się ją w lodówce w bibliotece.
W trakcie spotkania uczniowie mogli zobaczyć książki polisensorycze czy multisensoryczne, a także wysłuchać opowiadania napisanego przez panią Wandę – „Ogród dobrych słów”.
Spotkanie odbyło się w ramach zadania “Globtroter na walizkach z książkami i muzyką” w programie Partnerstwo dla książki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp MKiDN
×