Literackie podróże po wartościowych książkach i emocjach w nich ukrytych
Dzieci w bibliotece na spotkaniu z Wandą Matras

17 listopada odbyły się już ostatnie zajęcia z cyklu: Literackie podróże po wartościowych książkach i emocjach w nich ukrytych, które prowadziła w bibliotece Wanda Matras-Mastalerz – doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, certyfikowany nauczyciel biblioterapii Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, prezeska Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu,

W tych wspaniałych warsztatach tym razem uczestniczyli uczniowie z Modlnicy.
Z pewnością po dzisiejszych zajęciach uczestnicy będą samodzielnie podróżowali po niezwykłych i wartościowych książkach. Poznali bowiem arcyciekawe książki dzięki literackiej podróż przez Francję, Hiszpanię, Stany Zjednoczone, Japonię oraz historie z nimi związane.

Uczniowie zobaczyli książki polisensorycze czy multisensoryczne, a także wysłuchali opowiadania „Ogród dobrych słów” napisanego przez panią Wandę, zamieszczanego w wykonanej przez nią niezwykłej książce…

Spotkanie odbyło się w ramach zadania “Globtroter na walizkach z książkami i muzyką” w programie Partnerstwo dla książki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp MKiDN

×