Konkurs na komiks rozstrzygnięty!
Zasoby polskie

Znamy już najlepsze prace komiksowe zrealizowane przez młodzież gimnazjalną w ramach projektu realizowanego z grantu z Aktywnej Biblioteki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek „Sztuka dla ludu czyli spojrzenie na folklor i graffiti z wyjątkowej perspektywy” związanego ze spuścizną Oskara Kolberga oraz komiksem i sztuką graffiti.

Przez okres wakacji wszystkie komiksy wykonane przez uczestników projektu były eksponowane w bibliotece w Wielkiej Wsi. Zostały również zamieszczone na profilu fanowskim biblioteki na Facebooku – gdzie można je cały czas oglądać. Przez lipiec i sierpień każdy mógł zagłosować na, swoim zdaniem, najlepszy komiks za pośrednictwem Internetu oraz bezpośrednio w bibliotece. Prace, które otrzymały najwięcej głosów zostaną we wrześniu zrealizowane w formie murali, malowanych pod okiem Artura Wabika – osoby związanej ze światem street artu.

Pierwsze miejsce zdobyła Grupa 2 z Gimnazjum w Białym Kościele, która zajęła się adaptacją tekstu „Noc czarów. Puszczanie wianków” (głosy internautów: 91, głosy oddane w bibliotece: 100 ).

Drugie miejsce zdobyła Grupa 3 z Gimnazjum w Modlnicy, która zilustrowała przypowieść „O siedmiu braciach bocianach” (głosy internautów: 80, głosy oddane w bibliotece: 9 ).

Wszystkie prace zamieszczone są na profilu biblioteki. 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim głosującym!

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

×