Kolejne działania w ramach projektu Cyberprzestrzeń nasza przestrzeń
Zasoby polskie

Marzec okazał się niezwykle aktywnym miesiącem pod względem działań. W ramach projektu ,,Cyberprzestrzeń – nasza przestrzeń” radni z Młodzieżowej Rady Gminy przeprowadzili ankiety dla blisko 400 gimnazjalistów i kadry nauczycielskiej z terytorium naszej gminy.

Celem przedsięwzięcia było poznanie opinii zarówno uczniów, których bezpośrednio dotyka temat niewłaściwego wykorzystania nowych technologii jak i nauczycieli, którzy na co dzień borykają się z problemem zza drugiej strony szkolnego biurka. Obydwie grupy zapytaliśmy min. o to w jaki sposób wykorzystują ,,dary techniki” oraz jak wpływa to na efektywność ich nauki/pracy. Pozyskany materiał stanowi cenną informację, pozwala dostrzec różne punkty widzenia, które z pewnością przyczynią się do rozsądnego korzystania z dóbr XXI w.

Oczywiście, nie ograniczyliśmy się tylko do działań teoretycznych. Szkolne korytarze w trakcie przerw przepełnił śmiech i dobra zabawa. Młodzież rozpoczęła uczestnictwo w cyklu zabaw ,,Brak elektryczności – działamy”. Uczniowie przypomnieli sobie zabawy z dzieciństwa, gry planszowe, które gwarnie wypełniły ich czas pomiędzy zajęciami.

O dalszych działaniach, już niebawem.

Wyniki ankiet:
Gimnazjum w Białym Kościele
Nauczyciele (klik)
Uczniowie (klik)

Gimnazjum w Modlnicy
Nauczyciele (klik)
Uczniowie (klik)
 

Oprac. Kamila Kulczyk

×