Kamushi i dzieci w bibliotece
Dzieci w bibliotece

Dla wielu dzieci wizyta w bibliotece to więcej niż tylko poszukiwanie nowych książek do czytania. To prawdziwa przygoda, podczas której odkrywają świat literatury w najbardziej fascynujący sposób. Tak właśnie było podczas dwóch dni w trakcie których dzieci ze SP w Będkowicach i SP w Białym Kościele mogły uczestniczyć w mini lekcji bibliotecznej poznając bliżej tajniki pracy w bibliotece i zasady korzystania z jej zasobów.

Następnie wysłuchały pięknej historii płynącej z teatrzyku kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi”. Japońska forma teatrzyku pozwoliła przenieść się w świat zmieniającej się przyrody widziana oczyma uroczej gąsienicy mieszkającej w małym domku na drzewie, która przemienia się w pięknego motyla.
W trakcie spotkania dzieci mogły również wcielić się w rolę ilustratorów rysując na wielkoformatowych kartach ogród i zmiany jakie zachodziły w trakcie zmieniających się pór roku.

Dziękujemy naszym małym czytelnikom za wspaniałe spotkanie w bibliotece oraz za entuzjazm z jakim wzięli udział w naszych warsztatach. Mamy nadzieję, że ta wizyta była dla nich inspirującym doświadczeniem, które zachęci ich do częstszego odwiedzania naszej biblioteki i poszukiwania nowych przygód w świecie książek.
Tym spotkaniem kończymy tegoroczny Tydzień Bibliotek.
Serdecznie wszystkim dziękujemy za współpracę!

 

×