Kamishibai czyli magia opowieści zamknięta w drewnianej skrzynce
Dzieci w bibliotece rysują

Dzisiaj w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek.
Kolejna grupa dzieci z przedszkola samorządowego w Czajowicach wzięły udział w zajęciach z wywodzącym się z Japonii teatrzykiem kamishibai.

Dzieci wysłuchały dwóch niezwykłych opowieści, a następnie wzięły udział w części plastycznej, gdzie wspólnie wykonały zadanie w nawiązaniu do opowieści o tygrysie – Pomruku Niemrawym.

Plansze z ilustracjami, które narrator pokazuje dzieciom podczas czytania opowieści pomagają uczyć koncentracji oraz rozwijają umiejętność słuchania.

Dzisiejsze spotkanie w bibliotece pełne było kreatywności, współpracy i miło spędzonego czasu.
W czasach dominacji ekranów i nowych technologii teatrzyk kamishibai przypomina, jak wielką moc ma wspólne opowiadanie historii.

×