IV nocne spotkanie z książkami o Harrym Potterze i Brytyjską Literaturą

W piątkowy wieczór mieliśmy przyjemność gościć na kolejnej edycji Harrego Pottera w Zespole
Szkolno – Przedszkolnym w Modlnicy i chcemy, aby informacja o tak wyjątkowym wydarzeniu skierowanym do dzieci i młodzieży dotarła do jak największej grupy odbiorców. W takim razie zamieszczamy tekst organizatorów i cieszymy się, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę to tej inicjatywy.
IV nocne spotkanie z książkami o Harrym Potterze i Brytyjską Literaturą jest już za nami. Było to duże wydarzenie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy. W jego świętowaniu aktywnie uczestniczyło ponad dziewięćdziesięciu uczniów i absolwentów tutejszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej; gościliśmy także uczniów z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Białym Kościele, Organizatorkami oraz prowadzącymi zabawy były nauczycielki: Anna Galus i Katarzyna Borkowska. Panie: Katarzyna Blak, Martyna Rachwał, Agnieszka Wytrwał, Jolanta Deńca – Bobek, Agata Kosycarz – Wawryk dołączyły do zabawy i pomogły w przeprowadzeniu całej imprezy, a nad całością czuwała pani dyrektor Dorota Nowak. Zabawa, konkursy i czary odbywały się w dwóch częściach, na które podzielony został czas trwania wydarzenia: pierwsza (w godz. 16.00 – 18.30) – przeznaczona była dla uczniów szkoły podstawowej i druga (w godz.19.00 – 22.00), dla uczniów gimnazjum. Projekt „Dni Literatury Brytyjskiej – Harry Potter Book Night  4 w Modlnicy” przygotowany był w oparciu o książki Joanne Kathleen Rowling, aby pokazać młodzieży, jakich inspiracji może dostarczyć lektura książek a co za tym idzie, wskazać sposoby na wartościowe i umiejętne spędzenie czasu wolnego. Dlatego podjęto również działania skierowane do młodzieży w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych poprzez pozalekcyjne zajęcia kulturalne a także edukacyjne, promując w ten sposób zdrowy i trzeźwy tryb życia. Za tę inspirację i możliwość pozyskania dodatkowych funduszy na zakup audiobooków i książek dla młodzieży serdecznie dziękujemy współorganizatorowi naszego przedsięwzięcia pani Joannie Patej – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi.

W organizacji zabawy pomogły również:

GOKiS – pomoc w przygotowaniu tematycznych zakładek do książek. Ogromne podziękowania składamy Panu Marcinowi Rybskiemu – kierownikowi Referatu Promocji i Rozwoju Gminy Wielka Wieś za pamiątkowe koszulki.

Tekst: A. Galus

×