Interesujące zajęcia dla seniorów
Zasoby polskie

Zapraszamy seniorów na zajęcia do biblioteki w ramach kampanii „Tydzień z Internetem 2015” oraz gminnego programu „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.

Międzynarodowa kampania „Tydzień z Internetem” kładzie nacisk na rozwój umiejętności cyfrowych (digital empowerment), podnoszenie świadomości i budowanie umiejętności cyfrowych oraz przeciwdziała wyłączeniu cyfrowemu (digital inclusion) przez zapewnienie wszystkim szansy na włączenie się w świat cyfrowy, zwłaszcza osobom nie korzystającym dotychczas z możliwości Internetu.

„Selfuj się kto może” w bibliotece w Wielkiej Wsi to spotkanie przeznaczone dla seniorów, osób które dopiero oswajają nowe technologie. Uczestnicy wykorzystają IPady, które biblioteka pozyskała wygrywając w konkursie „Tablety w Twojej bibliotece”

Seniorzy nauczą się obsługiwać IPady, które są bardzo intuicyjnymi narzędziami przeznaczonymi do edukacji i zabawy. Dowiedzą się jak prosto i efektownie edytować swoje zdjęcia, wykorzystując nieskomplikowane narzędzie online i ciekawe aplikacje. Podczas spotkania planowana jest również wirtualna podróż po Londynie.

Zajęcia dla seniorów odbędą się w bibliotece w Wielkiej Wsi 25 marca (środa) b.r. o godz. 15:00
Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 12 419 16 87

Zajęcia z wykorzystaniem IPadów biblioteka będzie kierować do różnych grup wiekowych.
Najnowsze informacje znajdą Państwo w  na stronie biblioteki oraz w zakładce .

×