Inauguracja projektu, żonglowanie i świetna zabawa!

Dzisiaj, uroczystą inauguracją rozpoczęliśmy półroczny projekt dofinansowany ze środków Fundacji BGK „Od zabawy do twórczego myślenia czyli po co to żonglowanie?”, który opiera swoje założenia o pedagogikę żonglowania. Jest to metoda zalecana przez psychologów i pedagogów w rozwiązywaniu wielu trudności m.in. dysleksji, deficytu skupienia uwagi, nadpobudliwości dziecięcej. Żonglowanie obok świetnej zabawy jest też metodą na zwiększenie skupienia uwagi i pozytywne stymulowanie mózgu angażujące obie półkule jednocześnie. Dzięki temu wzrasta u dzieci zdolność uczenia się, kreatywność oraz możliwości intelektualne. Wpływa także pozytywnie na integracje w grupie rówieśniczej, komunikację i wzmocnienie więzi. Projekt skierowany jest do 40 osobowej grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bęble. Do projektu zostali włączeni również rodzice.

Podczas inauguracji zaproszeni przez bibliotekę profesjonaliści z firmy Famiga dali niesamowity pokaz umiejętności żonglerskich. W użyciu były piłki, maczugi, koła, kostki, chusty – zabawa była fantastyczna! Dodatkowo po pokazie dzieci mogły już dzisiaj, pod czujnym i fachowym okiem żonglerów, spróbować swoich sił. Atmosfera była niesamowita, dzieci wykazały pełne zaangażowanie. Pojawiły się nawet pytania czy jutro też będziemy żonglować 🙂

Dla uczestników projektu zaplanowano jeszcze wiele atrakcyjnych działań, spotkań z ekspertami oraz warsztatów. Już niebawem spotkanie żonglerskie dla rodziców!

Partnerami biblioteki w realizacji projektu są:

Szkoła Podstawowa w Bęble, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, Gmina Wielka Wieś, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele, Cukiernia Stochalski.
Ekspertami, którzy będą współpracować z nami podczas realizacji projektu i przeprowadzą warsztaty dla dzieci i dorosłych są profesjonaliści z firmy Famiga.

×