Trzy wierzby. Opowieść o przyjaźni w MDKK

Książka Ann Brashares – autorki kultowej serii „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów” przypadła do gustu młodym klubowiczkom z MDKK, które pomimo trwających wakacji postanowiły spotykać się we czwartek 31 lipca 2014 r., aby rozmawiać o literaturze. W skali od 1 do 10 książka otrzymała aż 8 punktów!
 
Tak wysoka nota wiąże się między innymi z tym, że w powieści poruszono trudne tematy, z którymi nastolatki nie zawsze umieją same sobie poradzić. W pozornie błahy sposób przedstawiony został problem niedopasowania do rówieśników, anoreksja nastolatek, pogoń za marzeniami, kłopoty rodzinne – śmierć, rozwód, alkoholizm, wakacyjna miłość, oraz przyjaźń ta prawdziwa i ta powierzchowna… Wielość ważnych tematów sprawiła, że dyskusja przebiegała bardzo dynamicznie. Pojawiały się pytania i mądre refleksje.

Następną książką, która będzie omawiana na Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki jest „Brulion Bebe B.” Małgorzaty Musierowicz z kultowej polskiej serii Jeżycjada.
 
Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu 22 sierpnia 2014 r. o godz. 12:00 do gościnnej kawiarni księgarni Matras zlokalizowanej w Futra Park w Modlniczce.
 

×